بستن
 • مدت زمان 10 هفته
 • سخنرانی 8
 • سطح مهارت مبتدی
 • آزمون‌ها 0
 • درصد پیشرفت 80
 • گواهینامه بلی
 • Admin bar avatar

  نفیسه کاراموز

  استادیار

 • دسته:

  داده و فناوری

90,000 تومان
 • 5
  1 رای
 • 49 دانشجو
 • فارسی، انگلیسی

چشمگیرترین مجموعه مجموعه دوره های دانشگاهی به اشتراک گذاری من است.

دستیابی به پیشرفت بزرگ در بینش

چگونه کار با فتوشاپ را شروع کنیم؟

برای شروع یادگیری هر نرم‌افزاری، بهترین کار این است که ابتدا خود را با اصطلاحات آن آشنا کنیم. با این کار درک آموزش‌های آن برایمان بسیار ساده‌تر خواهد شد. با توجه به این نکته، اولین گام در یادگیری این نرم‌افزار (فتوشاپ)، مطالعه‌ی مطلب زیر در فرادرس است:

۱۷ اصطلاح پر کاربرد فتوشاپ برای تازه کاران – راهنمای جامع

پس از آشنایی با اصطلاحات این نرم‌افزار، اگر به دنبال آموزشی سریع و جامع می‌گردید، بهتر است از نوشته‌ی زیر استفاده نمایید تا بتوانید در کمتر از یک ساعت گامی عظیم در یادگیری این ابزار بردارید:

اصول اولیه فتوشاپ را در کمتر از یک ساعت یاد بگیرید — راهنمای جامع و ساده

پس از یادگیری نکات اولیه‌ی فتوشاپ، زمان آن می‌رسد که مسیر خود را مشخص کنید. آیا شما قصد ویرایش تصاویر را دارید یا می‌خواهید با استفاده از فتوشاپ اقدام به کار طراحی کنید؟ با توجه به مسیری که برای خود انتخاب خواهید کرد، آموزش‌ها و ترفندهایی که نیاز خواهید داشت نیز متفاوت خواهند بود. در ادامه، اشاره‌ای کوچک به آموزش‌های مورد نیاز هر دسته می‌کنیم تا بتوانید به سادگی مطالب مورد نیاز خود را یافته و بر اساس آن‌ها مهارت‌های خود را افزایش دهید.

مهارت‌های مورد نیاز کلی

قبل از اینکه وارد جزئیات هر مهارت شویم، مهارت‌ها و علومی هستند که برای انجام هر کاری با فتوشاپ باید به آن‌ها مسلط باشید. اولین دانش مورد نیاز، آشنایی به لایه‌ها و ماسک‌ها در فتوشاپ است. آشنایی به این دو برای هر کاری ضروری است و در واقع پایه‌ی کار با فتوشاپ به حساب می‌آید. با استفاده از مطلب زیر می‌توانید به سادگی با این دو مفهوم آشنا شوید:

لایه و ماسک در فتوشاپ چه کاربردی دارند؟ – به زبان ساده

همچنین طبیعی است که در هنگام کار با هر نرم‌افزاری مشکلاتی در سر راه کاربران قرار خواهد داشت. ولی اگر شخصی بخواهد به طور روزانه با این ابزارها کار کند، دانستن راه حل این مشکلات برای او امری ضروری خواهد بود. در مطلب زیر می‌توانید با شش مورد از مرسوم‌ترین مشکلات فتوشاپ و راه حل‌های آن‌ها آشنا شوید تا اگر در مراحل یادگیری خود به آن‌ها برخورد کردید بتوانید به سادگی از آن‌ها عبور کنید:

فتوشاپ و ۶ اشکال آزار دهنده‌ آن که به سادگی رفع می‌شوند

مهارت‌های مورد نیاز برای ویرایش تصاویر در فتوشاپ

مسلما اگر بخواهید به طور حرفه‌ای وارد کار ویرایش تصاویر شوید، نیاز به مهارت‌های زیادی در این زمینه خواهید داشت. ولی می‌توان گفت که سه مورد از مرسوم‌ترین کاربردها در زمینه‌ی ویرایش تصاویر حل مشکل لرزش دوربین، قرمزی چشم و ایجاد جلوه‌های ویژه‌ی ساده بر روی تصاویر است. برای آشنایی با هر کدام از این موارد می‌توانید به ترتیب از سه نوشته‌ی زیر در فرادرس استفاده نمایید:

فتوشاپ و اصلاح لرزش دوربین با استفاده از یک فیلتر ساده – آموزش گام به گام

رفع قرمزی چشم در تصاویر با فتوشاپ – آموزش گام‌ به‌ گام

فتوشاپ و ایجاد جلوه‌های ویژه روی تصاویر تنها با یک کلیک

از دیگر دلایلی که ممکن است هر کسی نیاز به ویرایش تصاویر خود با فتوشاپ پیدا کند، می‌توان از حذف جوش و لک‌های پوستی، و روشن کردن تصاویری که در نور کم گرفته شده‌اند نام برد. خوشبختانه در فرادرس مطالبی برای نحوه رفع هر دو مشکل وجود دارد که از طریق لینک‌های زیر می‌توانید آن‌ها را مورد استفاده قرار دهید:

حذف جوش‌ و لکه های پوستی از تصاویر با فتوشاپ – آموزش گام به گام

فتوشاپ و ۵ راه برای روشن کردن تصاویر کم نور در آن

پس از آشنایی با این موارد ابتدایی در پروسه‌ی ویرایش تصویر، مهارت‌های حرفه‌ای‌تری را نیاز خواهید داشت. از دسته این موارد می‌توان به حذف تصویر پس‌زمینه، جایگزینی آن و یا حذف اشیا اضافی از یک تصویر اشاره کرد. در ادامه لیستی از مطالبی که در این زمینه‌ها تهیه و تنظیم شده‌اند آورده شده است:

فتوشاپ و شیوه حذف تصاویر از پس زمینه سفید رنگ

فتوشاپ و آموزش شیوه‌ تغییر دادن پس‌زمینه‌ تصاویر – راهنمای گام‌به‌گام

Refine Edge در فتوشاپ و کاربرد و نحوه استفاده از آن

محیط کاری Select and Mask در فتوشاپ — راهنمای جامع

حذف افراد و اجسام از داخل تصاویر به کمک فتوشاپ — راهنمای گام به گام

40 دانشجو در این دوره ثبت نام کرده است.

1 نظر

Admin bar avatar
Anita Grantham - rantham@email.com
5

تاپ ترین

بهترین دوره آنلاین

نظر خود را بنویسید